flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в редакції рішення від 31.03.2025 року № 3

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням зборів суддів Богуславського  районного суду Київської області

від  31 березня 2025 року № 3

                                                                       

Засади

використання автоматизованої системи документообігу

Богуславського районного суду Київської області

 

1.Реєстрація вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її руху

1.З метою належної організації роботи слідчих суддів встановити наступний графік прийому канцелярією суду клопотань слідчого, прокурора, передбачених Розділом ІІ Кримінального процесуального кодексу України щодо заходів забезпечення кримінального провадження, а також клопотань про проведення обшуку, огляду в порядку ч.3 ст. 233, ст. 234, ч.2 ст. 237 Кримінального процесуального кодексу України з метою належної організації роботи слідчих суддів: щодня з понеділка по п’ятницю з 08.00 год. до 11.30 год.

2.Приймання заяв від учасників судових процесів заяв, клопотань тощо, поданих окремо від матеріалів судової справи, та реєстрація їх в автоматизованій системі документообігу суду здійснюється відповідальним працівником апарату суду після встановлення особи, що подала таку заяву, клопотання тощо, перевірки в обліково-статистичній картці на справу повноважень особи (адвоката, представника).

Відповідальним працівником апарату суду на заяві, клопотані тощо здійснюється відмітка про встановлення особи заявника та назви документа, що посвідчує його особу.

 

 

  1. Розподіл судових справ між суддями

1.Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.

2.Проведення автоматичного розподілу справ чи повторного автоматичного розподілу справ не в день їх реєстрації у зв’язку з великим навантаженням надходження справ та документів, у наступний робочий день можливе лише на підставі письмового розпорядження керівника апарату суду, виданого відповідно до акту комісії Богуславського районного суду, створеної відповідно до наказу голови суду, з яким відповідальний працівник апарату суду повинен бути ознайомлений під підпис.

3.Реєстрація та проведення автоматичного розподілу справ чи повторного автоматичного розподілу справ після закінчення робочого часу (з понеділка по четвер – після 17.00 год., у п’ятницю – після 15.45 год.) можливі лише у невідкладних випадках, обумовлених процесуальним законодавством, на підставі письмового розпорядження керівника апарату суду, з яким відповідальний працівник апарату суду повинен бути ознайомлений під підпис.

4.Відключення від статистичного звіту обліково-статистичних карток на справи різних категорій у випадку помилкового заведення справи чи допущення технічних помилок і описок у відомостях; згідно п. 1 ст. 319 КПК України після заміни судді у кримінальному провадженні, коли судовий розгляд розпочинається спочатку та інше, можливе лише на підставі письмового розпорядження керівника апарату суду, з яким відповідальні працівники апарату суду повинні бути ознайомлені під підпис.

  1. Внесення відомостей до табеля обліку робочого часу суддів щодо перебування в нарадчій кімнаті здійснюється адміністратором автоматизованої системи документообігу Богуславського районного суду на підставі письмового розпорядження керівника апарату суду (з урахуванням журналу судового засідання), з яким відповідальний працівник апарату суду повинен бути ознайомлений під підпис.
  2. В день надходження розподілу заяви про відвід судді у кримінальному провадженні або у справі про адміністративне правопорушення, відповідальний працівник канцелярії суду реєструє її у Журналі вхідної кореспонденції в автоматизованій системі документообігу суду та передає головуючому судді у такій справі. Після оголошення такої заяви головуючим в судовому засіданні вона передається до канцелярії суду для виконання вимог статті 35 КПК України, КУпАП, а саме, заведення обліково-статистичної картки на справу та здійснення автоматизованого розподілу.

 

 

7.Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

 

-в день відкликання з відпустки для розгляду конкретних справ.

 

8.Коефіцієнт складності судової справи в Богуславському районному суді Київської області дорівнює:

Кримінальні провадження

кримінальне провадження (справа), що розглядається в скороченому порядку, про застосування примусових заходів виховного характеру та примусового лікування - 1;

кримінальне провадження – 2;

кримінальна провадження щодо 2-х і більше підсудних або щодо 3-х і більше епізодів – 3;

подання по кримінальних провадженнях про затвердження мирової угоди – 1;

кримінальне провадження щодо 1 підсудного і до 3-х епізодів – 2;

кримінальне провадження щодо 1 підсудного і більше 3-х епізодів – 3;

кримінальне провадження щодо 2-х підсудних і до 2-х епізодів – 3;

кримінальне провадження щодо 2-х підсудних і більше 2-х епізодів – 3,5;

кримінальне провадження щодо 3-х підсудних і до 2-х епізодів – 3,5;

кримінальне провадження щодо 3-х підсудних і більше 2-х епізодів – 4;

матеріали в порядку виконання по кримінальних провадженнях – 0,4

клопотання кримінального провадження про закриття кримінального провадження – 0,5

 

судові справи за індексом «1-кс» - клопотання слідчого чи прокурора; скарги на дії, рішення чи бездіяльність слідчого, прокурора під час досудового розслідування; заяви про відвід:

 

Цивільні справи

цивільна справа позовного провадження – 1;

цивільна справа позовного провадження в якій 2 і більше позивача, 2 і більше відповідачі – 2;

цивільна справа позовного провадження щодо трудових, земельних спорів, розподілу майна, відшкодування шкоди внаслідок ДТП, стягнення шкоди в порядку регресу, визнання правочину недійсним – 1,5;

цивільна справа окремого провадження та позовного провадження про стягнення аліментів, розірвання шлюбу – 0,5;

цивільна справа наказного провадження – 0,2;

заяви та матеріали по цивільних справах – 0,2.

адміністративна справа – 1, (справи в порядку скороченого провадження-0,3);

адміністративна справа за позовом про визнання органу місцевого самоврядування протиправним – 1,

 

Справа про адміністративне правопорушення

справа про адміністративне правопорушення – 0,2;

справа про адміністративне правопорушення (ст. 124, 130 КУпАП) – 0,5;

адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією – 0,5.

 

9.Коефіцієнт форми участі судді в розгляді судової справи повинен становити такий:

Голова колегії – 1;

Члени колегії – 0,5

 

8.Відсоток адміністративних посад наступний:

Голові суду – 100%

Суддям – 100%

  1. Спеціалізація суддів визначається із розрахунку розподілу не менше двох суддів на одну спеціалізацію:

-спеціалізацію розгляду земельних спорів по цивільних та адміністративних справах встановлено судді Тітову М.Б.

-спеціалізацію розгляду трудових спорів по цивільних та адміністративних справах встановлено судді Тітову М.Б.;

-спеціалізацію з розгляду кримінальних проваджень щодо неповнолітніх встановлено судді Тітову М.Б.

-встановити спеціалізацію слідчого судді Романенко К.С. з 01.08.2022 по 31.07.2025 чи до прийняття рішення про закінчення відрядження суддів.

-встановити спеціалізацію слідчого судді Лебединець Г.С. з 01.08.2022 по 31.07.2025 чи до прийняття рішення про закінчення відрядження суддів.

 

 

В кінці року на наступний рік на кожний місяць зборами суддів формуються та наказом голови суду затверджуються графіки чергування суддів Богуславського районного суду щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення за статтями 42-2, ч.1 ст.44, ст.44-1, ч.1 ст.106-1, ст.ст.106-2,162, 172-10 – 172-20, 173, 173-1, 173-2, ч.3 ст.178, 185, ч.1 ст. 185-3, ст.185-7, 185-10, 188-22, 203-1, 206-1 КУпАП, які підлягають розгляду протягом доби.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді

1.Застосовувати розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді лише у випадку встановлення фактичного робочого дня судді в табелі обліку робочого часу суддів у автоматизованій системі документообігу суду окрім таких категорій справ, які передаються раніше визначеному головуючому судді (судді-доповідачу) і у випадках відсутності такого судді:

- судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, роз'яснення судового рішення;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

-матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України.

У випадку, якщо раніше визначений головуючий суддя у справі про адміністративне правопорушення, яка поверталася суддею на доопрацювання, та повернулася до суду після доопрацювання відсутній на роботі у зв’язку з відпусткою, відрядженням, тимчасовою непрацездатністю тощо більше 10-ти днів, такі справи підлягають повторному автоматизованому розподілу на загальних підставах за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду.

2.Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передаються раніше визначеному слідчому судді (головуючому судді).

У випадку, якщо раніше визначений слідчий суддя (головуючий суддя) при надходженні нових клопотань (подань) та скарг у тому ж кримінальному провадженні відсутній на роботі у зв’язку з відпусткою, відрядженням, тимчасовою непрацездатністю тощо, проводиться автоматизований розподіл таких матеріалів на загальних підставах.

У подальшому у разі надходження нових клопотань (подань) та скарг у межах одного кримінального провадження останні передаються слідчому судді (головуючому судді), який був визначений автоматизованою системою документообігу суду першим для розгляду таких матеріалів.

3.У випадку, якщо період до початку відпустки раніше визначеного головуючого судді становить менше п’яти робочих днів чи до закінчення відпустки становить більше п’яти робочих днів, і передано справи, що передаються раніше визначеному головуючому у судовій справі судді, такі судові справи та матеріали, за виключенням справ, передбачених пунтом 1 Засад, підлягають повторному автоматизованому розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду.

4.Особи, які беруть участь у справі, повідомляються про неможливість проведення судового засідання помічником головуючого судді чи канцелярією суду (у випадку перебування помічника судді у відпустці). Після усунення зазначених вище обствин такі судові справи та матеріали передаються раніше визначеному у судовій справі головуючому судді.