flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в редакції рішення від 01.06.2023 року № 4

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням зборів суддів Богуславського  районного суду Київської області

від  19  червня 2015 року № 9

                                                                       

(зі змінами та доповненнями від

13.07.2015 року № 14;         29.04.2016 року № 5;

03.06.2016 року № 6;           29.09.2016 року № 10;

23.02.2017 року № 3;            24.02.2017 року № 4;

14.06.2017 року № 7;            10.08.2017 року № 9;

09.11.2017 року № 15;          05.02.2018 року № 5;

22.03.2018 року № 8;            10.04.2018 року № 9;

15.06.2018 року № 13;          24.02.2020 року № 2;

07.12.2020 року № 20;          02.03.2021 року № 2;

10.06.2021 року № 5;            01.08.2022 року № 2;

18.10.2022 року № 3;            20.01.2023 року № 2

17.01.2024 року № 2;            31.07.2024 року №12

06.09.2023 року № 5;         16.10.2024 року № 14)

                                                             в редакції рішення від 01.06.2023 року № 4

 

 

Засади

використання автоматизованої системи документообігу

Богуславського районного суду Київської області

 

 

І. Загальні положення

      1.1. Документообіг Богуславського районного суду Київської області (далі документообіг суду) - це проходження документів в суді з моменту їх створення або одержання до завершення виконання або відправлення.

1.2 Документи незалежно від способу фіксації та відтворення інформації проходять і опрацьовуються в суді на єдиних організаційних та правових засадах організації документообігу.

1.3. Порядок документообігу у суді регламентується Положенням про автоматизовану систему документообігу суду (далі – Положення про АСДС), затвердженим рішенням Ради суддів України від 02.04.2015 р. № 25, Засадами використання автоматизованої системи документообігу  Богуславського районного суду Київської області (далі – Засади використання АСДС) та Інструкцією з діловодства у місцевих та апеляційних судах України, затвердженою наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 року № 814.

1.4. Положення про АСДС та Засади використання автоматизованої системи документообігу в Богуславському районному суді Київської області визначають порядок функціонування  автоматизованої системи документообігу в Богуславському районному суді Київської області (далі - автоматизована система), яка забезпечує:

- реєстрацію вхідної та вихідної кореспонденції, в тому числі судових справ, етапів їх руху;

- об’єктивний та неупереджений розподіл судових справ між суддями Богуславського районного суду Київської області з додержанням принципів випадковості та в хронологічному порядку надходження судових справ, з урахуванням завантаженості кожного судді (збалансованого навантаження);

- визначення присяжних для судового розгляду з числа осіб, які внесені до відповідних списків;

- надання фізичним та юридичним особам інформації про стан розгляду судових справ у випадках, встановлених законом;

- оприлюднення передбаченої цим Положенням інформації для розміщення на веб-сайтах судів веб-порталу "Судова влада України";

- виготовлення та збереження оригіналів електронних документів суду;

централізоване зберігання оригіналів електронних документів суду та інших процесуальних документів, в тому числі оригіналів електронних судових рішень, виготовлених судом;

- підготовку та автоматичне формування статистичних даних, узагальнюючих, аналітичних показників, отриманих на підставі внесеної до автоматизованої системи інформації;

- видачу копій судових рішень, виконавчих документів на підставі наявних у автоматизованій системі даних;

- автоматичне надсилання засобами електронного зв’язку оригіналів електронних документів суду (в тому числі текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень) учасникам судового процесу (провадження) за їх заявками; 

- передачу судових справ до електронного архіву.

1.5. Для функціонування автоматизованої системи працівники Богуславського районного суду Київської області забезпечують:

- своєчасне внесення до автоматизованої системи достовірних даних (інформації про стан розгляду судової справи, оригіналів електронних судових рішень, відомостей про набрання судовим рішенням законної сили тощо) та направлення необхідних відомостей до Єдиного державного реєстру судових рішень;

- своєчасне надання (позбавлення) права доступу до автоматизованої системи її користувачам;

- захист інформації автоматизованої системи в суді;

- своєчасне надсилання засобами електронного зв’язку оригіналів електронних документів суду (в тому числі текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень) учасникам судового процесу (провадження) за їх заявками;

- інформування адміністратора автоматизованої системи та територіальне управління ДСА України в Київській області про проблеми, що виникають під час використання автоматизованої системи.

1.6. Збори суддів Богуславського районного суду мають визначені Положенням про АСДС повноваження щодо розгляду питань стосовно порядку функціонування автоматизованої системи.

2.1. Функціональні обов'язки, права користувачів автоматизованої системи

2.1.1. Функціональні обов'язки, права користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначаються на підставі наказів голови суду та керівника апарату суду або осіб, що виконують їх обов’язки.

Налаштування автоматизованого робочого місця користувача автоматизованої системи у відповідності до функціональних обов'язків та прав доступу, визначених наказом голови суду та керівника апарату суду або осіб, що виконують їх обов’язки, здійснює технічний адміністратор.

Електронні примірники наказів голови суду та керівника апарату суду щодо визначення функціональних обов'язків, прав користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після їх підписання.

2.1.2. Користувачі автоматизованої системи відповідно до своїх прав вносять до бази даних автоматизованої системи передбачену Положенням про АСДС та Засадами використання АСДС інформацію.

2.1.3. Використання ЕЦП уповноваженими на це користувачами автоматизованої системи здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про електронний цифровий підпис". Відмова користувача автоматизованої системи, уповноваженого на використання ЕЦП, від отримання та використання ЕЦП з будь-яких підстав не допускається.

2.1.4. Користувачі автоматизованої системи зобов'язані виконувати вимоги Положення про АСДС та Засад використання АСДС та забезпечувати конфіденційність інформації, яка в ній міститься.

2.1.5. Персональну відповідальність за забезпечення належної організації функціонування автоматизованої системи в суді несе керівник апарату суду, а за забезпечення її належного технічного функціонування - технічний адміністратор.

2.1.6. Незаконне втручання в роботу автоматизованої системи тягне відповідальність, установлену законом.

2.2. Реєстрація вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її руху

2.2.1. Вхідна кореспонденція, в тому числі процесуальні документи, приймається і опрацьовується користувачами автоматизованої системи, яким надано доступ до автоматизованої системи відповідно до їх функціональних обов'язків, і реєструється в автоматизованій системі в день її надходження. У разі неможливості з об'єктивних причин здійснити реєстрацію вхідної кореспонденції в день її надходження така кореспонденція реєструється в автоматизованій системі в термін, визначений у розпорядженні керівника апарату суду, із зазначенням причин встановлення такого терміну.

Реєстрація клопотань щодо негласних слідчих (розшукових) дій в автоматизованій системі здійснюється у встановленому чинним законодавством порядку без розкриття відомостей про особу, стосовно якої заплановано проведення негласної слідчої (розшукової) дії, та виду цієї слідчої дії.

З метою належної організації роботи слідчих суддів встановити наступний графік прийому канцелярією суду клопотань слідчого, прокурора, передбачених Розділом ІІ Кримінального процесуального кодексу України щодо заходів забезпечення кримінального провадження, а також клопотань про проведення обшуку, огляду в порядку ч.3 ст. 233, ст. 234, ч.2 ст. 237 Кримінального процесуального кодексу України з метою належної організації роботи слідчих суддів: щодня з понеділка по п’ятницю з 08.00 год. до 12.30 год.

(Абзац 3 доповнено відповідно до рішення зборів суддів від 20.01.2023 № 2)

2.2.2. На кожний вхідний, у тому числі процесуальний, документ в автоматизованій системі створюється реєстраційна картка, яка містить інформацію щодо реквізитів та руху документа. Особливості заповнення реєстраційної картки визначаються відповідними інструкціями з діловодства.

До реєстраційної картки може додаватися копія оригіналу паперового документу у вигляді вкладеного цифрового файла.

2.2.3. Дата реєстрації та вхідний номер документа, що складається з номера за порядком у відповідному році та року реєстрації, формуються автоматизованою системою автоматично.

2.2.4. Кожній судовій справі надається єдиний унікальний номер, який формується автоматизованою системою автоматично в суді першої інстанції та залишається незмінним незалежно від проходження судової справи в інстанціях чи надходження судової справи за підсудністю з іншого суду будь-якої юрисдикції, в тому числі в разі повторного надходження судової справи після її належного оформлення, та який повинен обов'язково вказуватися судами всіх інстанцій в судовому рішенні.

Структура єдиного унікального номера судової справи є такою: код Богуславського районного суду (три цифри) / номер судової справи за порядком у поточному році / рік реєстрації (дві цифри). Наприклад: 358/362/15.

2.2.5. Автоматизованою системою може автоматично формуватися номер провадження судової справи, необхідний для діловодства відповідного суду. Цей номер може містити, зокрема, індекс, код суду, номер судової справи за порядком у поточному році, рік реєстрації, інші дані, необхідні для діловодства відповідного суду.

2.2.6. Вихідний номер документа, що підлягає надсиланню, автоматично формується автоматизованою системою таким чином:

у листуванні щодо судових справ вихідний номер складається з єдиного унікального номера судової справи із зазначенням через дріб номера за порядком і через дріб - поточного року;

у листуванні щодо інших документів вихідний номер складається з номера номенклатури справ суду, в якому зберігаються матеріали, із зазначенням через дріб номера за порядком у межах кожної номенклатури і через дріб - поточного року.

2.2.7. Внесення змін, видалення реєстраційних даних щодо конкретної судової справи не допускається, крім випадків, зумовлених необхідністю, що підтверджується матеріалами судової справи, виправлення технічних помилок, описок тощо. Зміни та видалення реєстраційних даних фіксуються автоматизованою системою автоматично.

 

2.3. Розподіл судових справ між суддями

2.3.1. Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.

Проведення автоматичного розподілу справ чи повторного автоматичного розподілу справ не в день їх реєстрації у зв’язку з великим навантаженням надходження справ та документів у наступний робочий день можливе лише на підставі письмового розпорядження керівника апарату суду, виданого відповідно до акту комісії Богуславського районного суду, створеної відповідно до наказу голови суду, з яким відповідальний працівник апарату суду повинен бути ознайомлений під підпис.

Відключення від статистичного звіту обліково-статистичних карток на справи різних категорій у випадку об’єднання справ в одне провадження; приєднання зустрічного позову; помилкового заведення справи чи допущення технічних помилок і описок у відомостях; згідно п. 1 ст. 319 КПК України після заміни судді у кримінальному провадженні, коли судовий розгляд розпочинається спочатку та інше, можливе лише на підставі письмового розпорядження керівника апарату суду, з яким відповідальні працівники апарату суду повинні бути ознайомлені під підпис.

(Абзаци2-3 доповнено відповідно до рішення зборів суддів від 29.09.2016 № 10)

 

2.3.2. Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою шляхом:

автоматизованого розподілу судових справ під час реєстрації відповідної судової справи;

пакетного автоматизованого розподілу судових справ після реєстрації певної кількості судових справ;

розподілу судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;

визначення складу суду з метою заміни судді (суддів);

повторного автоматизованого розподілу судових справ.

Збори суддів суду мають право визначати особливості автоматизованого розподілу судових справ у випадках, прямо передбачених Положенням про АСДС.

 

2.3.3. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

 

за два місяці до закінчення повноважень судді;

за чотирнадцять днів до початку відпустки (тривалістю п’янадцять і більше календарних днів);

за сім днів до початку відпустки (додаткова оплачувана відпустка тривалістю п’ятнадцять календарних днів);

(Абзац 3 викладено в редакції рішення від 01.06.2023 № 4)

 

за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить від трьох до чотирнадцяти календарних днів;

(Абзац 4 викладено в редакції рішення від 01.06.2023 № 4)

у період відпустки судді;

вранці, в день відрядження (за три робочі дні - якщо тривалість відрядження становить більше п’яти календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

(Абзац 6 викладено в редакції рішення від 01.06.2023 № 4)

 

за один робочий день до відрядження (за три робочі дні - якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні (Абзац 7 виключено відповідно до рішення від 01.06.2023 № 4);

під час тимчасової непрацездатності судді;

за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

 

у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України - з моменту прийняття рішення про призначення;

в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ;

в день відкликання з відпустки для розгляду конкретних справ;

(Абзац 13 доповнено відповідно до рішення від 09.11.2017 № 15)

 

в дні перебування судді у відпустці без збереження заробітної плати

(Абзац 14 доповнено відповідно до рішення від 03.03.2021 № 3)

Якщо інше не встановлено зборами суддів Богуславського районного суду, дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

2.3.4. Автоматизований розподіл судових справ здійснюється в автоматизованій системі за такими правилами:

із загального списку суддів визначаються судді, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу;

для суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу, здійснюється розрахунок коефіцієнтів навантаження;

із числа суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу з урахуванням визначених автоматизованою системою коефіцієнтів навантаження здійснюється визначення судді для розгляду конкретної судової справи за принципом випадковості.

2.3.5. Визначення суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу, здійснюється згідно з вимогами підпункту 2.3.3 пункту 2.3 Положення про АСДС, Засад використанняАСДС, а також з урахуванням дотримання правил поєднання судових справ.

2.3.6. Коефіцієнт навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи розраховується за формулою:

К_Н = Сума (Вага_Судової_Справи) / КтРД,

де:

К_Н - коефіцієнт навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи;

Сума (Вага_Судової_Справи) - розраховується як сума ваги кожної судової справи, які були розподілені на суддю, починаючи з початку поточного року до моменту автоматизованого розподілу поточної судової справи;

Вага_Судової_Справи - розраховується для кожної судової справи, яка була розподілена на суддю, починаючи з початку поточного року до моменту автоматизованого розподілу поточної судової справи, за формулою:

К_СКЛАДН * К_ФУС / К_АДМІН,

де:

К_СКЛАДН - коефіцієнт складності судової справи (категорії судової справи), що підлягає автоматизованому розподілу (повинен бути більше 0);

К_ФУС - коефіцієнт форми участі судді в розгляді судової справи на момент автоматизованого розподілу цієї судової справи;

К_АДМІН - коефіцієнт адміністративних посад - коефіцієнт участі судді у судовій справі при виконанні суддею інших повноважень, не пов'язаних із здійсненням правосуддя на момент розподілу судової справи (повинен бути в межах від 0,4 до 1);

КтРД - кількість робочих днів, у які судді розподілялися судові справи, починаючи з початку календарного року.

Коефіцієнт складності судової справи в Богуславському районному суді Київської області дорівнює:

кримінальне провадження (справа), що розглядається в скороченому порядку, про застосування примусових заходів виховного характеру та примусового лікування - 1;

кримінальне провадження – 2;

кримінальна провадження щодо 2-х і більше підсудних або щодо 3-х і більше епізодів – 3;

подання по кримінальних провадженнях про затвердження мирової угоди – 1;

кримінальне провадження щодо 1 підсудного і до 3-х епізодів – 2;

кримінальне провадження щодо 1 підсудного і більше 3-х епізодів – 3;

кримінальне провадження щодо 2-х підсудних і до 2-х епізодів – 3;

кримінальне провадження щодо 2-х підсудних і більше 2-х епізодів – 3,5;

кримінальне провадження щодо 3-х підсудних і до 2-х епізодів – 3,5;

кримінальне провадження щодо 3-х підсудних і більше 2-х епізодів – 4;

матеріали в порядку виконання по кримінальних провадженнях – 0,4

клопотання кримінального провадження про закриття кримінального провадження – 0,5 (категорію додано відповідно до рішення від 24.02.2020 № 2)

 

судові справи за індексом «1-кс» - клопотання слідчого чи прокурора; скарги на дії, рішення чи бездіяльність слідчого, прокурора під час досудового розслідування; заяви про відвід:

(категорію додано відповідно до рішення від 10.04.2018 № 9)

 

цивільна справа позовного провадження – 1;

цивільна справа позовного провадження в якій 2 і більше позивача, 2 і більше відповідачі – 2;

цивільна справа позовного провадження щодо трудових, земельних спорів, розподілу майна, відшкодування шкоди внаслідок ДТП, стягнення шкоди в порядку регресу, визнання правочину недійсним – 1,5;

цивільна справа окремого провадження та позовного провадження про стягнення аліментів, розірвання шлюбу – 0,5;

цивільна справа наказного провадження – 0,2;

заяви та матеріали по цивільних справах – 0,2.

адміністративна справа – 1, (справи в порядку скороченого провадження-0,3);

адміністративна справа за позовом про визнання органу місцевого самоврядування протиправним – 1,

 

справа про адміністративне правопорушення – 0,2;

справа про адміністративне правопорушення (ст. 124, 130 КУпАП) – 0,5;

адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією – 0,5.

(категорію додано відповідно до рішення від 02.03.2021 № 2)

 

Коефіцієнт форми участі судді в розгляді судової справи повинен становити такий:

Голова колегії – 1;

Члени колегії – 0,5

 

Відсоток адміністративних посад наступний:

Голові суду – 80%

Суддям – 100%

 

Залишити судді, що здійснює адміністративні повноваження голови суду Тітову М.Б. раніше встановлений коефіцієнт  адміністративних посад 100%.

(Абзац внесено відповідно до рішення зборів суддів від 01.06.2023 № 4)

2.3.7. Обрання судді за випадковим числом здійснюється відповідно до коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

2.3.8. Копія табеля обліку використання робочого часу щодо суддів суду, що складається для виплати заробітної плати, вноситься відповідальною особою суду до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня після підписання цього табеля.

Відповідальна особа апарату суду щоденно перевіряє актуальність інформації в табелі обліку використання робочого часу суддів в автоматизованій системі документообігу суду та в разі будь-яких змін заносить дані щодо відсутності судді на роботі невідкладно.

Ці відомості вносяться на підставі розпорядження керівника апарату суду чи особи, що виконує її обов'язки, до електронного табеля обліку використання робочого часу суддів.

(Абзаци 2-3 доповнено відповідно до рішення зборів суддів від 24.02.2017 № 4)

2.3.9. Здійснення автоматизованого розподілу судових справ без урахування правил, зазначених у підпункті 2.3.4 пункту 2.3 Положення про АСДС, не допускається.

Повноваження зборів суддів щодо здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

2.3.10. Збори суддів Богуславського районного суду мають право запроваджувати спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій судових справ.

Спеціалізація суддів визначається із розрахунку розподілу не менше двох суддів на одну спеціалізацію:

-спеціалізацію розгляду земельних спорів по цивільних та адміністративних справах встановлено суддям Тітову М.Б. та Кіхтенку С.О.;

(рішення зборів суддів від 19.06.2015 № 9)

-спеціалізацію розгляду трудових спорів по цивільних та адміністративних справах встановлено судді Тітову М.Б.;

(рішення зборів суддів від 23.02.2015 № 3)

-спеціалізацію з розгляду кримінальних проваджень щодо неповнолітніх встановлено судді Тітову М.Б.

(рішення зборів суддів від 15.06.2018 № 13)

 

-спеціалізацію слідчого судді та спеціалізацію з розгляду клопотань органів досудового слідства щодо неповнолітніх встановлюти судді Кіхтенку С.О. на постійній основі з 07.12.2020 року по 23.02.2023 року.

-залишити голові суду Тітову М.Б. раніше встановлений відсоток адміністративних посад 100%.

(Абзаци  доповнено відповідно до рішення зборів суддів від 07.12.2020 № 20)

 

-спеціалізацію слідчого судді та спеціалізацію з розгляду клопотань органів досудового слідства щодо неповнолітніх встановити Тітову М.Б. з 19.06.2021 року по 18.06.2024 року  (строком на три роки).

(Абзац доповнено відповідно до рішення зборів суддів від 10.06.2021 № 5)

 

            -скасувати спеціалізацію слідчого судді голові суду, судді Тітову М.Б. з 03.08.2022.

-скасувати спеціалізацію слідчого судді Кіхтенку С.О. з 01.08.2022.

-встановити спеціалізацію слідчого судді Романенко К.С. з 01.08.2022 по 31.07.2025 чи до прийняття рішення про закінчення відрядження суддів.

-встановити спеціалізацію слідчого судді Лебединець Г.С. з 01.08.2022 по 31.07.2025 чи до прийняття рішення про закінчення відрядження суддів.

-3 метою забезпечення невідкладного розгляду справ категорії 1-кс: клопотання слідчого, прокурора чи адвоката, скарги на дії, рішення чи бездіяльність слідчого, прокурора, заяви про відвід, потрібно вирішити питання щодо можливості внесення змін до довідника спеціалізацій, встановивши на спеціалізацію справ категорії 1-кс (клопотання) позначку "Обмеження перед призначенням 7 днів" для слідчої судді Романенко К.С. у період з 08.08.2022-22.08.2022.

(Абзаци доповнено відповідно до рішення зборів суддів від 01.08.2022 № 2)

 

У випадку відсутності усіх суддів, яким встановлено будь-яку спеціалізацію (крім спеціалізації слідчого судді) (відпустка, тимчасова непрацездатність інше), здійснення автоматичного розподілу чи повторного автоматичного розподілу справ відбувається із загальної кількості фактично працючих суддів без застосування спеціалізації.

В кінці року на наступний рік на кожний місяць зборами суддів формуються та наказом голови суду затверджуються графіки чергування суддів Богуславського районного суду щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення за статтями 42-2, ч.1 ст.44, ст.44-1, ч.1 ст.106-1, ст.ст.106-2,162,173, 173-1, 173-2, ч.3 ст.178, 185, ч.1 ст. 185-3, ст.185-7, 185-10, 188-22, 204-1, 206-1 КУпАП, які підлягають розгляду протягом доби.

Не виключати суддю Кіхтенка С.О. до графіків чергування суддів Богуславського районного суду щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, які підлягають розгляду протягом доби на червень 2023 року. У подальшому у разі продовження неналежної поведінки судді Кіхтенка С.О. щодо виконання своїх обов’язків, не включати його до цих графіків і в наступні місяці 2023 року.

(Абзац 13 доповнено відповідно до рішення зборів суддів від 01.06.2023 № 4)

2.3.11. Якщо розгляд справи здійснюється колегіально, склад колегії суддів визначається автоматизованою системою.

Збори суддів можуть визначити склади постійно-діючих колегій суддів.

2.3.12. Підпункт 2.3.12 пункту 2.3 виключено

(підпункт 2.3.12 пункту 2.3 із змінами, внесеними згідно з
 рішенням Ради суддів України від 05.06.2015 р. N 55,
виключено згідно з рішенням
 Ради суддів України від 03.03.2016 р. N 21)

2.3.13. Збори суддів Богуславського районного суду мають право визначати особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ:

у випадках виконання суддями іншої роботи, не пов'язаної із здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, участь у спеціальній підготовці кандидата на посаду судді, підготовці суддів та працівників апаратів судів, а також здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України);

у випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів (колегію суддів);

у випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п'ять робочих днів, згідно з вимогами підпункту 2.3.55 пункту 2.3 Положення про АСДС розподіл судових справ здійснюється між суддями в алфавітному порядку;

(Абзац 4 викладено в редакції рішення від 01.06.2023 № 4)

які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні;

які підлягали передачі раніше визначеному в судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу) у випадках відсутності такого судді, якщо це призведе до неможливості розгляду цих справ та матеріалів у розумні строки (підпункт 2.3.47 пункту 2.3 Положення про АСДС);

у випадках повернення до суду вищої інстанції судової справи, в якій судові рішення скасовувались з передачею судової справи на новий розгляд до суду нижчої інстанції (крім справ, у яких наявні обставини, що виключають повторну участь суддів у розгляді справи, в тому числі перегляд справи за нововиявленими обставинами та ін.);

у разі повторного надходження до суду позовних заяв, апеляційних і касаційних скарг, з передбачених процесуальним законом підстав.

2.3.14. Збори суддів Богуславського районного суду мають право визначати коефіцієнт складності категорій судових справ, особливості розподілу судових справ при виконанні суддею інших повноважень, не пов'язаних із здійсненням правосуддя, коефіцієнт адміністративних посад, коефіцієнт, що враховує форму участі судді в розгляді судової справи тощо.

2.3.15. Збори суддів мають право зменшити навантаження щодо розгляду справ на суддів, які обіймають адміністративні посади в суді або виконують інші обов'язки, не пов'язані із здійсненням правосуддя (секретаря судової палати, секретаря Пленуму, вченого секретаря НКР та судді, визначеного доповідачем щодо проекту постанови Пленуму або довідки про вивчення чи узагальнення судової практики, а також є членами Ради суддів України або здійснюють науково-викладацьку діяльність у Національній школі суддів України), але не більше ніж на шістдесят відсотків порівняно з навантаженням інших суддів.

2.3.16. Збори суддів мають право визначати необхідність врахування при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи днів, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи.

2.3.17. Збори суддів мають право розглядати питання щодо настання обставин, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом.

2.3.18. Підпункт 2.3.18 пункту 2.3 виключено

(згідно з рішенням Ради
 суддів України від 05.06.2015 р. N 55)

2.3.19. Зміни до налаштувань автоматизованої системи згідно з підпунктами 2.3.10 - 2.3.18 пункту 2.3 Положення про АСДС, вносяться не пізніше одного робочого дня, що передує даті їх застосування, визначеній зборами суддів цього суду.

Автоматизований розподіл судових справ між суддями

2.3.20. Автоматизований розподіл судових справ між суддями (колегіями суддів) здійснюється з урахуванням спеціалізації суддів, у тому числі спеціалізації зі здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.

За допомогою автоматизованого розподілу визначається також запасний суддя та слідчий суддя.

Автоматизований розподіл клопотань про надання дозволу на проведення негласної слідчої (розшукової) дії здійснюється між слідчими суддями, визначеними статтею 247 КПК України.

Відмова судді від отримання розподіленої в установленому порядку судової справи не допускається.

2.3.21. Автоматизований розподіл судових справ між суддями в судах, в яких відсутня спеціалізація або її застосування неможливе, здійснюється між усіма суддями.

2.3.22. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу між суддями, які мають на момент автоматизованого розподілу судових справ повноваження для здійснення процесуальних дій.

2.3.23. Якщо судова справа підлягає розгляду (перегляду) колегією суддів, при автоматизованому розподілі судових справ автоматизованою системою в суді визначається головуючий суддя із числа всіх суддів з урахуванням їх спеціалізації (за її наявності).

Після визначення судді-доповідача (головуючого судді) автоматизованою системою визначається склад колегії суддів із числа всіх суддів з урахуванням їх спеціалізації (за її наявності).

Якщо збори суддів визначили склади постійно-діючих колегій, то автоматизована система визначає склад колегії з числа суддів основного складу.

У разі неможливості визначити необхідну кількість суддів з числа суддів основного складу, автоматизована система визначає суддів, яких не вистачає, з числа резервних суддів даної колегії.

У разі неможливості визначити склад колегії з числа суддів основного складу та резервних суддів, автоматизована система визначає суддів, яких не вистачає, з числа всіх суддів відповідного суду з урахуванням їх спеціалізації (за її наявності) та з урахуванням складу судових палат (за їх наявності)."

Результатом автоматичного визначення складу колегії суддів є протокол автоматичного визначення складу колегії суддів (додаток 2), що автоматично створюється автоматизованою системою.

2.3.24. Відповідно до визначеного процесуальним законодавством принципу незмінності складу суду, розгляд справи, як правило, проводиться визначеною автоматизованою системою колегією суддів.

Тимчасова відсутність судді-члена колегії, як правило, не може бути підставою для зміни складу колегії суддів.

У разі неможливості продовження розгляду справи одним із суддів-членів колегії (призов на військову службу, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, довготривале перебування на лікарняному або у відпустці тощо) заміна судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача у справі з метою дотримання передбаченого законом строку розгляду цієї справи у порядку, зазначеному в підпункті 2.3.23 пункту 2.3 Положення про АСДС.

Електронний примірник такого розпорядження (додаток N 7) вноситься до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після його підписання.

У разі задоволення відводу або самовідводу заміна судді здійснюється автоматизованою системою на підставі рішення про відвід (самовідвід) у порядку, зазначеному в підпункті 2.3.23 пункту 2.3 Положення про АСДС.

2.3.25. Автоматизований розподіл судових справ, пов'язаних із виборчим процесом, процесом проведення референдуму, а також судових справ про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, здійснюється з урахуванням навантаження судді судовими справами зазначених категорій.

У випадку, якщо суд одночасно здійснює розгляд судових справ як суд першої, апеляційної та касаційної інстанцій автоматизований розподіл судових справ здійснюється з урахуванням навантаження судді в межах інстанційної підсудності.

2.3.26. У разі одночасного перебування всіх суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматизований розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою у робочий день, наступний за днем, коли відпали відповідні обставини.

У разі коли в суді з об'єктивних підстав правосуддя здійснює один суддя, здійснення автоматизованого розподілу судових справ не буде порушенням вимог Положення про АСДС.

2.3.27. Електронний примірник наказу про відрядження (про скасування наказу про відрядження) судді вноситься відповідальною особою суду до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після його підписання. Доступ для коригування наказу автоматично блокується автоматизованою системою.

2.3.28. При об'єднанні судових справ автоматизованою системою автоматично перераховується коефіцієнт навантаження на суддю (суддів), якому передано для розгляду ці судові справи.

Не підлягають автоматизованому розподілу судові справи, які надійшли до суду першої інстанції для вирішення питання про їх об'єднання у порядку, визначеному частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України.

Абзац третій підпункту 2.3.29 пункту 2.3 виключено

(абзац третій підпункту 2.3.29 пункту 2.3 із змінами, внесеними
 згідно з рішенням Ради суддів України від 05.06.2015 р. N 55,
виключено згідно з рішенням
 Ради суддів України від 03.03.2016 р. N 21)

Абзац четвертий підпункту 2.3.29 пункту 2.3 виключено

(згідно з рішенням Ради
 суддів України від 03.03.2016 р. N 21)

2.3.30. У разі роз'єднання (виділення) судових справ виділена в окреме провадження судова справа не підлягає автоматизованому розподілу, реєструється як така, що надійшла вперше, та передається судді, яким ухвалено рішення про роз'єднання кількох поєднаних в одному провадженні вимог у самостійні провадження чи виділення в окреме провадження.

При роз'єднанні (виділенні) судових справ системою автоматично перераховується коефіцієнт навантаження на суддю із врахуванням таких судових справ.

2.3.31. Результатом автоматизованого розподілу судових справ є протокол автоматизованого розподілу судової справи між суддями (додаток 1), що автоматично створюється автоматизованою системою.

Одночасно з протоколом автоматизованою системою автоматично формується звіт про автоматизований розподіл судової справи між суддями. Звіт містить такі відомості: дата та час початку автоматизованого розподілу; єдиний унікальний номер судової справи; номер провадження (за наявності); категорія судової справи (за наявності); коефіцієнт складності судової справи (за наявності); інформація про учасників судового процесу (кримінального провадження); інформація про визначення повноважень суддів; інформація про визначення головуючого судді (судді-доповідача) за випадковим числом; інформація про визначення складу колегії суддів (за наявності) за випадковим числом; версія автоматизованої системи; час закінчення автоматизованого розподілу; тривалість автоматизованого розподілу. Доступ для коригування протоколу та звіту щодо автоматизованого розподілу судової справи між суддями автоматично блокується автоматизованою системою.

Доступ суддів до перегляду всіх протоколів та звітів автоматизованої системи щодо автоматизованого розподілу судової справи між суддями не може бути обмежений.

Протокол автоматизованого розподілу судової справи між суддями роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.

Звіт про автоматизований розподіл судової справи між суддями може бути роздрукований для службового використання в суді.

2.3.32. У разі розгляду судової справи колегією суддів до протоколу та звіту автоматично включаються прізвища суддів, які входять до складу колегії із зазначенням прізвища головуючого судді (судді-доповідача).

2.3.33. У разі необхідності розгляду судової справи колегією суддів у суді першої інстанції після проведення автоматизованого розподілу судової справи між суддями здійснюється повторний автоматизований розподіл судової справи з метою збільшення складу суду у порядку, зазначеному в підпункті 2.3.23 пункту 2.3 Положення про АСДС. 

2.3.34. Підпункт 2.3.34 пункту 2.3 виключено 

(підпункт 2.3.34 пункту 2.3 із змінами, внесеними згідно з
рішенням Ради суддів України від 05.06.2015 р. N 55,
виключено згідно з рішенням
 Ради суддів України від 03.03.2016 р. N 21)

Визначення запасного судді у кримінальному провадженні

2.3.35. Запасний суддя визначається за правилами автоматизованого розподілу справ між суддями.

2.3.36. Результатом визначення запасного судді є протокол автоматичного визначення запасного (слідчого) судді (додаток 4), що автоматично створюється автоматизованою системою.

2.3.37. Одночасно з протоколом автоматизованою системою автоматично формується звіт про автоматичне визначення запасного судді. Звіт містить такі відомості: дата та час початку автоматичного визначення запасного судді; єдиний унікальний номер судової справи; номер провадження (за наявності); категорія судової справи (за наявності); коефіцієнт складності судової справи (за наявності); інформація про учасників судового процесу (кримінального провадження); інформація про визначення повноважень суддів; інформація про визначення запасного судді за випадковим числом; версія автоматизованої системи; час закінчення автоматичного визначення запасного судді; тривалість автоматичного визначення запасного судді. Доступ для коригування протоколу та звіту щодо автоматичного визначення запасного судді автоматично блокується автоматизованою системою.

Доступ суддів до перегляду всіх протоколів та звітів щодо автоматичного визначення запасного судді автоматизованої системи не може бути обмежений.

Протокол автоматичного визначення запасного судді роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.

Звіт про автоматичне визначення запасного судді може бути роздрукований для службового використання в суді.

Заміна основного судді запасним суддею у кримінальному провадженні

2.3.38. У разі заміни основного судді запасним суддею створюється протокол заміни основного судді запасним суддею (додаток 5), що автоматично створюється автоматизованою системою.

2.3.39. Одночасно з протоколом автоматизованою системою автоматично формується звіт про заміну основного судді запасним суддею. Звіт містить такі відомості: дата та час початку заміни основного судді запасним суддею; єдиний унікальний номер судової справи; номер провадження (за наявності); категорія судової справи (за наявності); коефіцієнт складності судової справи (за наявності); інформація про учасників судового процесу (кримінального провадження); інформація щодо заміни основного судді запасним суддею; версія автоматизованої системи; час закінчення заміни основного судді запасним суддею; тривалість автоматичного розподілу. Доступ для коригування протоколу та звіту щодо заміни основного судді запасним суддею автоматично блокується автоматизованою системою.

Доступ суддів до перегляду всіх протоколів та звітів щодо заміни основного судді запасним суддею автоматизованої системи не може бути обмежений.

Протокол заміни основного судді запасним суддею роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.

Звіт про заміну основного судді запасним суддею може бути роздрукований для службового використання в суді.

Визначення слідчого судді

2.3.40. Визначення слідчого судді здійснюється за правилами автоматизованого розподілу, згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення про АСДС.

Кількість слідчих суддів у суді визначається зборами суддів та, як правило, не може перевищувати 50 % від фактичної чисельності суддів, які здійснюють правосуддя.

Якщо склад суду складається із 3 суддів, то кількість слідчих суддів може бути меншою 2 суддів.

2.3.41. Результатом визначення слідчого судді є протокол автоматичного визначення запасного (слідчого) судді (додаток 4), що автоматично створюється автоматизованою системою.

2.3.42. Одночасно з протоколом автоматизованою системою автоматично формується звіт про автоматичне визначення слідчого судді. Звіт містить такі відомості: дата та час початку автоматичного визначення слідчого судді; єдиний унікальний номер судової справи; номер провадження (за наявності); категорія судової справи (за наявності); коефіцієнт складності судової справи (за наявності); інформація про учасників судового процесу (кримінального провадження); інформація про визначення повноважень суддів; інформація про визначення слідчого судді за випадковим числом; версія автоматизованої системи; час закінчення автоматичного визначення слідчого судді; тривалість автоматизованого розподілу.

Доступ для коригування протоколу та звіту щодо автоматичного визначення слідчого судді автоматично блокується автоматизованою системою.

Доступ суддів до перегляду всіх протоколів та звітів щодо автоматичного визначення слідчого судді автоматизованої системи не може бути обмежений.

Протокол автоматичного визначення слідчого судді роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.

Звіт про автоматичне визначення слідчого судді може бути роздрукований для службового використання в суді.

Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді

2.3.43. Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному у судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу), ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

2.3.44. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу) передаються також:

апеляційні та касаційні скарги, що надійшли до суду відповідної апеляційної чи касаційної інстанцій після визначення судді-доповідача у цій судовій справі, якщо провадження не закінчено;

судові справи, повернуті до апеляційного суду після виконання вимог частини сьомої статті 297 Цивільного процесуального кодексу України та після дооформлення;

судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, повернення судового збору;

судові справи, що надійшли для вирішення питання про роз'яснення судового рішення. У випадку тимчасової непрацездатності або відсутності головуючого судді заяви про роз’яснення судового рішення не підлягають повторному автоматичному розподілу. Особи, які беруть участь у справі, повідомляються про неможливість проведення судового засідання відповідно до вимог ст. 221 ЦПК України помічником головуючого судді або канцелярією суду. Після усунення зазначених вище обставин такі судові справи та матеріали передаються раніше визначеному у судовій справі головуючому судді;

судові справи, що розглядаються в порядку адміністративного чи цивільного судочинства та надійшли до касаційної інстанції у зв'язку з їх витребуванням за відкритим провадженням за касаційною скаргою;

судові справи, повернуті до апеляційного суду після виконання вимог частини другої статті 359 Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до пункту 11 Перехідних положень цього Кодексу,

судові справи про перегляд заочного рішення;

судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 117, 119 - 121, 121-2, 122 Господарського процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;

судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

судові справи про адміністративні правопорушення направлені до суду після належного оформлення. У випадку перебування раніше визначеного головуючого судді у відпустці, на листку непрацездатності чи іншої довготривалої відсутності, автоматизований розподіл здійснюється на загальних підставах;

зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

заяви про відновлення втраченого судового провадження;

апеляційні скарги на ухвали слідчих суддів, які надійшли в межах одного кримінального провадження;

заяви про забезпечення позову, доказів.

Застосовувати розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді лише у випадку встановлення фактичного робочого дня судді в табелі обліку робочого часу суддів у автоматизованій системі документообігу суду окрім таких категорій справ, які передаються раніше визначеному головуючому судді (судді-доповідачу) і у випадках відсутності такого судді:

- судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, роз'яснення судового рішення,

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

-матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України.

(Абзаци 19-23 доповнено відповідно до рішення зборів суддів від 18.10.2022 № 3)

2.3.45. Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передаються раніше визначеному слідчому судді (головуючому судді).

У випадку, якщо раніше визначений слідчий суддя (головуючий суддя) при надходженні нових клопотань (подань) та скарг у тому ж кримінальному провадженні відсутній на роботі у зв’язку з відпусткою, відрядженням, тимчасовою непрацездатністю тощо, проводиться автоматизований розподіл таких матеріалів на загальних підставах.

У подальшому у разі надходження нових клопотань (подань) та скарг у межах одного кримінального провадження останні передаються слідчому судді (головуючому судді), який був визначений автоматизованою системою документообігу суду наступним для розгляду таких матеріалів.

(Абзаци 2-3 доповнено відповідно до рішення зборів суддів від 18.10.2022 № 3)

2.3.46. У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді (судді-доповідача), у випадках, передбачених підпунктами 2.3.44 - 2.3.45 пункту 2.3 Положення про АСДС, такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу відповідно до підпункту 2.3.50 Засад про використання АСДС.

2.3.47. Результатом розподілу судової справи шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді є протокол передачі судової справи раніше визначеному складу суду (додаток 6), що створюється в автоматизованій системі уповноваженою особою апарату суду.

Протокол передачі судової справи раніше визначеному судді роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.

Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями

2.3.48. Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями застосовується у випадках визначених законом, а також з метою заміни одного, декількох суддів, всього складу суду, збільшення складу суду в порядку, визначеному підпунктами 2.3.4, 2.3.23 Положення про АСДС.

2.3.49. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках не може (не можуть) продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов'язки), що додається до матеріалів справи.

Електронний примірник такого розпорядження (додаток N 7) вноситься до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після його підписання.

2.3.50. Судова справа підлягає повторному автоматизованому розподілу у разі, якщо суддя, в провадженні якого перебувала судова справа, зазначена в підпункті 2.3.43 пункту 2.3 Положення про АСДС, на момент повернення її із суду апеляційної чи касаційної інстанцій не працює в цьому суді або таку судову справу неможливо передати судді з підстав, зазначених у пункті 2.3.3 Положення про АСДС.

У випадку тимчасової непрацездатності, відрядження, відпустки головуючого судді на період, що призводить до порушення строків вирішення справи, у випадках, передбачених підпунктами 2.3.44 - 2.3.45 пункту 2.3 Положення про АСДС, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду.

У випадку, якщо період до початку відпустки раніше визначеного головуючого судді становить менше п’яти робочих днів чи до закінчення відпустки становить більше п’яти робочих днів, і передано справи, передбачені підпунктами 2.3.44 - 2.3.45 пункту 2.3 Положення про АСДС, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду.

(Абзац  3 доповнено відповідно до рішення від 01.06.2023 № 4)

У випадку тимчасової непрацездатності, відрядження, відпустки головуючого судді на період, що не призводить до порушення строків вирішення справи, у випадках, передбачених підпунктами 2.3.44 - 2.3.45 пункту 2.3 Положення про АСДС, повторний автоматизований розподіл не проводиться.

Особи, які беруть участь у справі, повідомляються про неможливість проведення судового засідання помічником головуючого судді. Після усунення зазначених вище обствин такі судові справи та матеріали передаються раніше визначеному у судовій справі головуючому судді.

2.3.51. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов'язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

Електронний примірник такого розпорядження (додаток N 7) вноситься до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після його підписання.

2.3.52. Результатом повторного автоматизованого розподілу судової справи є протокол повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями (додаток 13), що автоматично створюється автоматизованою системою.

Одночасно з протоколом автоматизованою системою автоматично формується звіт про повторний автоматизований розподіл судової справи між суддями відповідного суду. Звіт містить такі відомості: дата та час початку повторного автоматизованого розподілу; єдиний унікальний номер судової справи; номер провадження (за наявності); категорія судової справи (за наявності); коефіцієнт складності судової справи (за наявності); інформація про учасників судового процесу (кримінального провадження); інформація щодо визначення повноважень суддів; інформація про визначення головуючого судді

(судді-доповідача) за випадковим числом; інформація про визначення складу колегії суддів; підстави проведення повторного автоматизованого розподілу; версія автоматизованої системи; час закінчення повторного автоматизованого розподілу; тривалість автоматизованого розподілу.

Доступ для коригування протоколу та звіту щодо повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями автоматично блокується автоматизованою системою.

Доступ суддів до перегляду всіх протоколів та звітів щодо повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями автоматизованої системи не може бути обмежений.

Протокол повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.

Звіт про повторний автоматизований розподіл судової справи між суддями може бути роздрукований для службового використання в суді.

2.3.53. Результатом повторного автоматичного визначення запасного (слідчого) судді є протокол повторного автоматичного визначення запасного (слідчого) судді (додаток 9), що автоматично створюється автоматизованою системою.

Одночасно з протоколом автоматизованою системою автоматично формується звіт про повторне автоматичне визначення запасного (слідчого) судді. Звіт містить такі відомості: дата та час початку повторного автоматичного визначення запасного (слідчого) судді; єдиний унікальний номер судової справи; номер провадження (за наявності); категорія судової справи (за наявності); коефіцієнт складності судової справи (за наявності); інформація про учасників судового процесу (кримінального провадження); інформація про визначення повноважень суддів; інформація про визначення запасного (слідчого) судді за випадковим числом; підстави проведення повторного автоматичного визначення запасного (слідчого) судді; версія автоматизованої системи; час закінчення повторного автоматичного визначення запасного (слідчого) судді; тривалість автоматичного розподілу.

Доступ для коригування протоколу та звіту щодо повторного автоматичного визначення запасного (слідчого) судді автоматично блокується автоматизованою системою.

Доступ суддів до перегляду всіх протоколів та звітів щодо повторного автоматичного визначення запасного (слідчого) судді автоматизованої системи не може бути обмежений.

Протокол повторного автоматичного визначення запасного (слідчого) судді роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.

Звіт може бути роздрукований для службового використання в суді.

Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи

2.3.54. Знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи відповідно до Положення про АСДС фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов'язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення.

Електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин.

2.3.55. Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення зазначених у підпункті 2.3.54 пункту 2.3 цього Положення обставин.

2.3.56. У разі настання обставин, зазначених у підпункті 2.3.54 пункту 2.3 цього Положення, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо) здійснюється в порядку, визначеному Засадами використання автоматизованої системи документообігу суду.

2.3.57. Не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, зазначених у підпункті 2.3.54 пункту 2.3 Положення про АСДС, до автоматизованої системи вноситься передбачена Положенням про АСДС інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл.

2.4. Передача судових справ до електронного архіву

2.4.1. До електронного архіву суду передаються усі відомості щодо розглянутих судових справ, які внесені до бази даних автоматизованої системи.

III. Забезпечення безпеки автоматизованої системи та моніторинг її функціонування

3.1. Забезпечення захисту інформаційних ресурсів автоматизованої системи здійснюється шляхом застосування засобів і методів технічного захисту інформації, впровадження організаційних та інженерно-технічних заходів комплексної системи захисту інформації, спрямованих на недопущення блокування інформації, несанкціонованого доступу до неї, її модифікації або спотворення.

3.2. Забезпечення цілісності та збереження інформаційних ресурсів автоматизованої системи здійснюється шляхом застосування відповідного програмного забезпечення і технічних ресурсів, комплексів, організаційних заходів.

3.3. Для підтримки працездатності автоматизованої системи, моніторингу її функціонування суди надсилають до адміністратора автоматизованої системи базу даних автоматизованої системи суду не пізніше наступного робочого дня після отримання від адміністратора автоматизованої системи відповідного запиту.

3.4. Доручення адміністратора автоматизованої системи щодо порядку функціонування автоматизованої системи в судах є обов'язковими до виконання.

3.5. Збори суддів Богуславського районного суду за необхідності заслуховують керівника апарату суду з питань функціонування автоматизованої системи, стану розподілу судових справ з метою дотримання збалансованого навантаження суддів.

3.6. Інформація щодо стану навантаження на кожного суддю відповідного суду є відкритою для суддів цього суду та не може бути обмежена.

 

Керівник апарату Богуславського

районного суду                                                                                                      Л.В. Шрамко

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                         Рішенням зборів суддів

Богуславського  районного

суду Київської області

                                                                                         від  06 вересня 2023 року № 5

 

Зміни до Засад

використання автоматизованої системи документообігу

Богуславського районного суду Київської області

 

 

Внести до пункту 2.3.0. Засад автоматизованої системи документообігу Богуславського районного суду Київської області наступні зміни:

-скасувати спеціалізацію розгляду земельних спорів по цивільних та адміністративних справах судді Кіхтенку С.О.

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                         Рішенням зборів суддів

Богуславського  районного

суду Київської області

                                                                                         від  17 січня 2024 року № 2

 

Зміни до Засад

використання автоматизованої системи документообігу

Богуславського районного суду Київської області

1.Скасувати в Засадах використання автоматизованої системи документообігу Богуславського районного суду Київської області абзац третій пункту 2.3.45. про наступне: "У подальшому у разі надходження нових клопотань (подань) та скарг у межах одного кримінального провадження останні передаються слідчому судді (головуючому судді), який був визначений автоматизованою системою документообігу суду наступним для розгляду таких матеріалів".

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                         Рішенням зборів суддів

Богуславського  районного

суду Київської області

                                                                                         від  31 липня 2024 року № 12

 

 

 

Зміни до Засад

використання автоматизованої системи документообігу

Богуславського районного суду Київської області

 

 

Внести до Розділу 2.2. Засад автоматизованої системи документообігу Богуславського районного суду Київської області такі зміни: доповнити пунктом 2.2.8. щодо порядку реєстрації та автоматизованого розподілу заяв про відвід судді у кримінальному провадженні: в день надходження такої заяви відповідальний працівник канцелярії суду реєструє її у Журналі вхідної кореспонденції в автоматизованій системі документообігу суду та передає головуючому судді у кримінальному провадженні. Після оголошення такої заяви головуючим в судовому засіданні вона передається до канцелярії суду для виконання вимог статті 35 КПК України, а саме, заведення обліково-статистичної картки на справу та здійснення автоматизованого розподілу.

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                         Рішенням зборів суддів

Богуславського  районного

суду Київської області

                                                                                         від  16 жовтня 2024 року № 14

 

 

 

Зміни до Засад

використання автоматизованої системи документообігу

Богуславського районного суду Київської області

 

 

 

Внести до Засад автоматизованої системи документообігу Богуславського районного суду Київської області такі зміни:

- до пункту 2.2.1. щодо графіку прийому канцелярією суду клопотань слідчого, прокурора, передбачених Розділом ІІ Кримінального процесуального кодексу України щодо заходів забезпечення кримінального провадження, а також клопотань про проведення обшуку, огляду в порядку ч.3 ст. 233, ст. 234, ч.2 ст. 237 Кримінального процесуального кодексу України, а саме: з 01 грудня 2024 року щодня з 08.00 год. до 11.30 год.

- виключити абзац дев’ятий підпункту 2.3.3. про те, що не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли: за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду).