Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні Україна посідає одне із найперших місць в Європі за смертністю та травматизмом на дорогах, а більшість дорожньо-транспортних пригод (ДТП) трапляються через перебування водіїв у нетверезому стані. Якщо в європейських країнах рівень смертності внаслідок ДТП становить в середньому четверо людей на 100 тисяч населення, то в Україні цей показник дорівнює близько 18.
Особливої уваги заслуговують статистичні дані аварійності в Україні під час керування особами транспортними засобами у нетверезому стані. Так, за 2015 рік було зафіксовано більше 93 тис. фактів керування водіями транспортними засобами у нетверезому стані (за добу близько 255 фактів). За перше пiврiччя 2016 року внаслiдок ДТП в Українi загинуло понад 1400 осiб i бiльш нiж 15,5 тисячi було травмовано. За цей час кiлькiсть ДТП з потерпiлими збiльшилася на 24,1%, а кiлькiсть травмованих - на 27,8% у порiвняннi з аналогiчним перiодом минулого року (з пояснювальної записки до Закону).
З 27.07.2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», яким посилено відповідальність водіїв за керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Закон опубліковано в офіційному виданні Верховної Ради України газеті «Голос України» від 26.07.2016 року № 139.
За керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції передбачено накладення стягнення у вигляді штрафу, що становить 10200 грн. або позбавлення права керування строком на 1 рік, за повторне таке порушення штраф становить 20400 грн. або позбавлення права на керування строком на 3 роки.
На особу, яка двічі протягом року піддавалася вищезазначеному адміністративному стягненню, буде накладено штраф у розмірі 40800 грн. або позбавлено права керувати транспортним засобом строком на 10 років.
Протягом січня-липня 2016 року Богуславським районним судом було розглянуто 41 справу про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння (стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення - КУпАП).
За результатами розгляду справ судом накладено наступні адміністративні стягнення: на 28 осіб накладено штраф у розмірі 3400 грн. (що становить 95 тис. 200 грн.); 5 осіб позбавлено права керувати транспортними засобами на 1 та 2 роки; до 4-ох осіб застосовано адміністративний арешт на 10-15 діб; 4 провадження закрито за відсутністю складу правопорушення та у зв’язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу працівника поліції пройти медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
З огляду на суворість та безальтернативність встановленого стягнення за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, звертаємо увагу водіїв неухильне дотримання Закону.
Голова районного суду
М.Б. Тітов